Na nové CD EWY jsem se samozřejmě těšil. Když nepočítám CD z narozeninového koncertu, vydala Ewa naposledy CD u nás v roce 2009 a v Polsku v roce 2010. A ačkoli toto CD vychýcí až zítra (22.10.), již dnes ho Ti, co si ho předobjednali na iTunes, mají k dispozici. A jelikož jsem stejně jako Ewa jablečnej fanatik, tak jsme si ho taky zde předobjednal, přeposlechl a napsal tuhle recenzi. Měl bych ale malou výtku. Dodávám však, že je to můj osobní názor, který není názorem redakce tohoto webu.

Deska je to nádherná, plná melodických písní v jejím stylu. Navíc polština je krásný melodický jazyk a nádherně se hodí pro rýmy a texty, což je do dokonalosti dovedeno např. v písni Ktos Z Nami Kreci. 

Přesto mi na tomto CD něco chybí. Možná teď naštvu řadu příznivců Ewy, ale nevidím zde posun dál – myslím tím hudební posun. Řada písní (např. Przepraszam či Nie W Pore) evokuje v mojí mysli turné z roku 2008 (což je již pět let).

Pokud jste Farnoušek (či Farnoholik) rozhodně tato deska stojí za to a je pro Vás. Doporučuji si ji objednat ať již z iTunes (odkaz nahoře) či z eshopu tohoto webu (odkaz zde).  Pokud jste však na tyto stránky zavítali omylem, nebo Ewu nemusíte a čekáte co předvede nového, není to deska pro Vás.

A jaké je moje závěrečné hodnocení – čím víc desku poslouchám, tím víc jí přicházím na chuť – a nevadí mi ani absence toho posunu. Ewa zas udělala kvalitní desku – je na tom vidět hromada poctivé kvalitní práce. Takže hurá zmobilizovat peněženky a desku zakoupit.